Фрезерування сталі — процес формування деталей з цього сплаву, в якому використовуються різальні інструменти фрезерних верстатів з ЧПУ, а також традиційних пристроїв, призначених для цього виду обробки. Фрезерування сталевих елементів дозволяє отримувати елементи практично будь-якої форми з дотриманням високої точності їх виробництва. Сьогодні обробка сталі, при якій використовуються фрезерні верстати з ЧПУ, стала стандартом у багатьох галузях виробництва, оскільки такий процес пришвидшує виготовлення великої кількості деталей з низькими допусками.

Які види сталі обробляються на фрезерних верстатах з ЧПУ

Сталь є сплавом заліза, вуглецю та інших елементів, які надають йому додаткові властивості (наприклад, основними домішками сталі марки Cr-Mo 4130 є хром і молібден). Сталь — це матеріал, який характеризується високою твердістю, пружністю та міцністю на розрив, тому його часто використовують у різних сферах виробництва.

Залежно від застосування, сталеві сплави поділяються на:

  • конструкційні — використовуються в основному в будівництві для виготовлення металевих конструкцій;
  • інструментальні — необхідні для виробництва різноманітних інструментів;
  • спеціальні — характеризуються особливими властивостями — жаростійкістю, магнітністю тощо;
  • нержавійні — найпопулярніший вид сталі, який найчастіше використовується у виробництві деталей.

Своєю чергою, нержавіюча сталь поділяється на феритні, аустенітні, мартенситні та феритно-аустенітні сталі.

На що звернути уваги при обробці нержавіючої сталі

Для обробки нержавіючої сталі за допомогою фрезерного верстата необхідно адаптувати робочі параметри до властивостей цього матеріалу. На оброблюваність нержавіючої сталі, в основному, впливає вміст вуглецю — чим його менше, тим складнішою є обробка. Це пояснюється тим, що стружка такої сталі м’яка і може заблокувати роботу шпинделя.

Цей параметр особливо важливо враховувати при обробці на фрезерному верстаті з ЧПУ. Пристрій здійснює послідовні рухи, і якщо оператор не помітить, що головка пристрою покрита стружкою, це може серйозно пошкодити як поверхню деталі, так і сам фрезерний верстат. Тому фрезерування нержавіючої сталі на верстатах з ЧПУ вимагає від оператора глибоких знань матеріалознавства та особливостей обробки конкретних типів матеріалу, наприклад:

  • Сталі з вмістом вуглецю приблизно 0,25% вважаються найбільш придатними для механічної обробки. Деякі елементи в складі сплавів (наприклад, молібден, хром, нікель), покращують механічні властивості металу та полегшують обробку деталей.
  • Низьковуглецеві сталі з вмістом вуглецю нижче 0,15% характеризуються дуже низькою оброблюваністю. Якщо необхідно використовувати цей тип сталі, правильним рішенням є попереднє зміцнення елемента шляхом холодного дроблення.

Важливим параметром, який також впливає на фрезерування сталі, є співвідношення між твердістю матеріалу та швидкістю різання. Чим вища твердість сталі, тим меншим має бути коефіцієнт швидкості різання.

Отже, відповідно до твердості та загальної оброблюваності матеріалу у процесі фрезерування слід правильно вибрати:

  • фрези;
  • швидкість обертання;
  • швидкість фрезерування;
  • способи охолодження зони різання.

Розв’язання цих питань покладається на досвідчених операторів, яким потрібно лише надати параметри конкретного елемента. Компанія «ДИС-ГРУПП» — це команда професіоналів, які у своїй роботі враховують всі необхідні елементи процесу обробки, що дає можливість якісно та вчасно виконувати поставлені завдання.

Додати коментар