Існує довгий перелік затверджених вимог до якості та хіміко-біологічних характеристик питної води. Вода, що використовується у технологічних процесах, також має відповідати певним критеріям. З водогону чи свердловин не завжди вдається отримати воду потрібного складу, тому і побутові, і промислові споживачі використовують спеціальні системи фільтрації.
Фільтри для води: призначення та використання
Проблема забезпечення чистою питною водою є актуальною для всієї території України. Водопровідну воду очищають за допомогою хлоровмісних сполук. Вони знищують патогенні мікроорганізми, однак самі можуть бути шкідливими для здоров’я. Крім цього через зношеність труб у воду потрапляють механічні домішки. Вода з колодязів та приватних свердловин нерідко може бути надто жорсткою, містити нітрати та органічні рештки.
Фільтри для води дозволяють розв’язати ці проблеми за умови правильного вибору та встановлення. Залежно від типу та потужності вони можуть очищати воду як в окремій посудині (фільтри-глечики) або у системі водопостачання будинку чи підприємства в цілому (магістральні різновиди).
Системи фільтрації води призначені для виконання таких завдань:
- забезпечення належної якості питної води шляхом усунення основних видів забруднень;
- пом’якшення жорсткої води, що дозволяє захистити від утворення накипу побутові прилади та сантехніку;
- покращення хімічного складу води завдяки видаленню окремих видів забруднювачів.
Фільтри залежно від призначення можуть застосовуватися для попереднього, специфічного чи комплексного очищення.
Основні категорії: фільтрів для води
Фільтри для води класифікують за декількома критеріями, зокрема типом фільтрації, конструкцією та способом монтажу.
Відповідно до типу картриджа можна придбати такі види систем очищення:
- механічні фільтри грубої очистки — підходять для попереднього очищення, видаляють великі домішки: мул, іржу, пісок;
- вугільні фільтри — здатні нейтралізувати органічні речовини та хлор, усуваючи сторонні присмаки та запахи;
- фільтри з опцією іонного обміну — ефективно пом’якшують воду, замінюючи іони кальцію та магнію на натрій або водень;
- системи зворотного осмосу — універсальні мембранні фільтри, які очищають воду практично від усіх видів забруднень;
- ультрафіолетові фільтри — знезаражують рідину, знищуючи бактерії та інші мікроорганізми;
- фільтри з функцією окислення, що дозволяє видалити з води залізо, сірководень, марганець та інші специфічні забруднювачі.
Найпростішим видом систем фільтрації є фільтри-глечики. Вони мають невеликий ресурс і здатні очистити кілька літрів рідини. Цей вид фільтрів не потребує монтажу. Він недорогий та простий у використанні.
Проточні фільтри для води здійснюють комплексний вплив, очищуючи, пом’якшуючи та знезаражуючи воду. Вони монтуються зазвичай у тумбі під мийкою і дають можливість отримувати чисту воду безпосередньо з крана. Проточні фільтри найчастіше складаються з трьох колб, оснащених змінними картриджами. Конструкція цього устаткування може бути доповнена системою зворотного осмосу.
Магістральні фільтри для води забезпечують попередню фільтрацію всієї маси води, що потрапляє у будинку чи квартиру. Їх врізають у систему водогону.
Купити різноманітні системи фільтрації води для квартир, приватних будинків, промислових об’єктів, картриджі та інші комплектуючі до них можна на сайті магазину Aqua-Life. Також компанія надає послуги з монтажу та сервісного обслуговування устаткування.